مقررات آموزشی

سیسـتم آموزشی دبیرسـتان جهان دانش

در یک نگاه

آموزش دروس مختلف در دبیرستان جهان دانش بر مبنای آموزش به روش تستی و تشریحی استوار می باشد. درست است که آزمون کنکور بر مبنای یک سری سؤالات تستی می باشد اما اصولاً و ابداً نباید از آموزش تشریحی غافل گردید. دلیل اولی که می توان برای آن برشمرد این است که بالاخره برای گذراندن دوره چهارم دبیرستان، امتحانات پایان ترم مدارس را باید داده و قبول شوید. این یکی از دلایلی است که ما در کنار آموزش تستی خود، پیگیر آموزش تشریحی نیز هستیم. اما دلیل مهمتر و شاید اصلی ترین دلیل لزوم آموزش تشریحی برمی گردد به بخشنامه های جدید سازمان سنجش آموزش کشور و هم چنین سازمان آموزش و پرورش.

این بخشنامه ها حاکی از آنند که برخی از دروس سال چهارم تأثیر ۲۵ درصدی در نتیجه آزمون کنکور خواهند داشت. با علم به این موضوع بسیار سهل انگارانست که نخواهیم دید و نگاه ویژه ای به آموزش تشریحی دروس داشته باشیم. “ضمن اینکه تجربه به ما ثابت کرده است دانش آموزان مسلط به مطالب کتاب درسی بصورت تشریحی در امور تست زنی موفق تر عمل می کنند و رتبه های کنکور بهتری دارند.”

در کنار آموزش، بحث سنجش آموخته ها نیز مطلب بسیار مهمی است. بدون حضور سنجش قوی، دانش آموزان توأمان نخواهند توانست به بازده روند آموزشی پی ببرند. آزمون یکی از ارکان مهم آموزش دبیرستان جهان دانش است که به جدیت آنها را برگزار خواهد نمود. این آزمون ها به دو صورت داخلی و هماهنگ کشوری برگزار می شوند. مشاوران مجموعه با در نظر گرفتن کارنامه دانش آموزان سعی خواهند کرد تا با ارائه رهنمودهای لازم مسیر مطالعه دانش آموزان را اصلاح نمایند.

غیر از روال عادی آموزش در دبیرستان جهان دانش، در زمان عید با برگزاری ” اردوی آموزشی دوران عید با حضور اساتید مطرح آموزشی” و در نزدیکی آزمون کنکور با ” همایش های جمع بندی دروس و ارائه سؤالات احتمالی کنکور” در خدمت دانش آموزان خواهیم بود. با قرار گرفتن در سیستم آموزشی دبیرستان جهان دانش از دوره های مذکور بهره مند خواهید شد.

سیسـتم آموزشـی در یک نگاه

اینکه دانش آموز بداند ” چه زمانی قرار است چه چیزی یاد بگیرد ” یکی از مهمترین نکات روند یادگیری دروس می باشد. وقتی دانش آموز این زمان بندی را بداند قطعاً خواهد توانست با خیال راحت تری به مطالعه دروس خود بپردازد و ترس از دست دادن زمان دیگر جایی نخواهد داشت. ما نقطه شروع فعالیت آماده سازی برای کنکور را از نیمه تیر ماه قرار داده ایم، دقیقاً یک هفته پس از برگزاری آزمون کنکور. زمان باقیمانده تا برگزاری کنکور سال بعد فرصت بسیار مناسبی است تا دانش آموزان، مجموعه دانش درس خود را غنا بخشند.

محتوای کلاس ها

همانطور که به استحضار شما رسید سعی بر آن شده است که در نظام آموزشی دبیرستان جهان دانش هم تست و هم تشریح توامان لحاظ شود. بدین منظور و برای به دست آوردن ضریب وزنی دروس اقدام به آنالیز سؤالات آزمون چند دوره اخیر نموده ایم. داشتن این تحلیل های قوی نه تنها باعث ارائه دید وسیع تر به دانش آموزان دبیرستان جهان دانش جهت هر چه بهتر کردن برنامه مطالعاتی خویش می باشد، بلکه نشانگر برنامه ریزی دقیق و اشراف کامل کادر اجرایی و آموزشی دبیرستان بر روی مقوله کنکور می باشد.

مزایای سیستم آموزشی

با استفاده از تحلیل های آماری بدست آمده، دبیرستان جهان دانش مدیریت نحوه ارائه دروس پایه و سال چهارم را در دست خواهد گرفت. علمی و عینی بودن تحلیل ها باعث می شود که روند آموزشی دانش آموزان فارغ از هرگونه تنش و استرس و بصورت کاملاً اصولی پی گرفته شود.

از مزایای سیستم آموزشی دبیرستان جهان دانش بصورت کاملاً خلاصه وار به موارد زیر می توان اشاره کرد:

* جلوگیری از آشفتگی : یکی از اصلی ترین مشکلاتی که پیش روی داوطلبان جدی کنکور می باشد عدم برنامه ریزی یا چند برنامه گی می باشد. سعی کردیم با تحلیل دقیق آزمون های سراسری و پیاده نمودن آن تحلیل ها در برنامه ریزی آموزشی خود، از ایجاد آشفتگی در روند مطالعاتی دانش آموزان جلوگیری کنیم.

* توجه به ضریب وزنی هر درس : تحلیل های دبیرستان جهان دانش به صورت کاملاً دقیق درصد اهمیت دروس پایه و پیش را برای هر درس نشان می دهند. با علم به این موضوع قطعاً هیچ درسی کنار گذاشته نخواهد شد و سعی خواهد شد با توجه به وزن سؤالات هر درس، کار لازم برای کسب درصد بالا برای آن صورت بپذیرد.

*صرفه جویی در هزینه : شما با ثبت نام در دبیرستان جهان دانش از آموزش دروس پایه و پیش بصورت هم زمان استفاده خواهید نمود. یعنی با پرداخت فقط یک شهریه، تمامی دروس مورد آزمون در کنکور را اعم از پایه و پیش بصورت کامل و بهترین کیفیت دریافت خواهید کرد و دیگر نیازی نخواهید داشت تا برای آموزش تشریحی در یک مدرسه و برای آموزش تستی در یک آموزشگاه ثبت نام کنید.

* رفع استرس : تکالیف مدرسه دقیقاً به نحوی طراحی شده اند که در عین اینکه آموزش تشریحی را در شما تقویت میکنند، بلکه میزان یادگیری تستی شما را بیشتر خواهد کرد.